Erkekleri Çekici Kılan Özellikleri

Bu yazımızda Erkekleri Çekici Kılan Özellikleri sizler için inceledik.

230

İnsanların ilgisini çekmek, hem dış görünüşümüzle hem de sahip olduğumuz kültürel birikimle mümkündür. Çekici olmak, yalnızca dış görünüşten ibaret değil aslında. Günümüzde kadınlar; erkeklerde dış görünüşten çok kültür seviyesine, zekâya ve kişinin kendini ne kadar geliştirdiğine bakıyor. Bu özellikleri bulundururken, hiçbir şeyi abartmamak gerekiyor. Fazla ilgi, fazla özgüven ve cesaret doğal bir görüntüden uzaklaşarak insanı soğutur ve bıktırır. Her şey doğalında ve özündeyken güzel. İşte dış görünüş dışında, erkekleri çekici kılan özellikleri:

Kültürel Birikim

Kişilerde kültür seviyesi yükseldikçe; çektiği ilgi seviyesi de doğru orantılı bir biçimde yükseliyor. İnsanlar; karşılarındaki kişi ne kadar bilgiliyse, farklı konularda kendini donanımlı ve bilgili bir hale getirmişse onu dinleme süresini uzun tutuyor. Farklı konularda öğrendikleri farklı bilgiler, karşılarında bulunan kişiye ilgiyi arttırmakta en büyük etken. Ama bunu yaparken her şeyi ben bilirimle karıştırmamanız gerekiyor. Bu şekilde davranmaya başlarsanız çekici olmaktan çok uzaklaşırsınız.

Zeka Faktörü

Bir erkeğin yakışıklılığıyla çekici olmasından da öte, başka bir faktör öne çıkıyor. Zekâ! Ardın dış görünüşten çok daha fazla zekâ ön plana çıkıyor kadınlar arasında. Karşınızda bulunan kişiye kuracağınız birkaç cümle, oldukça büyük etkiler yaratabilir. Size saygı duyması ve çekici bulması da yine sözcüklerden geçiyor. Zekâ süzgecinden geçmiş sözcüklerden elbette.

Hayvanlar ve Merhamet

Bir erkeğin hayvanlarla iletişimi de kadınlar için oldukça önemlidir. Hayvanlara davranışı ve merhameti ilerde babalığın bir sembolü olarak görülür. Hayvanlara şefkat ve sevgi duyan biri; kadınlara da aynı şefkati ve sevgiyi duyduğu yönünde bağdaştırılır. Hayvan seven birinden nasıl bir zarar gelebilir ki! Hele bir de onlara zarar veren birinin karşısında duyarlı bir şekilde yer alsınlar, işte o zaman bir kadının gözünde arşta yerleri hazır!