Erkeklerde Yüz Beyazlatma İşlemi

tarafından Blog Adresi
89 Görüntüleme

Erkeklerde kadınlar gibi cilt bakımına oldukça fazla önem vermektedir. Özellikle son zamanlarda erkekler de en az kadınlar kadar fazla cilt bakımı yaptırmaya başlamıştır. Bu bakımlardan biri de erkeklerin yüz beyazlatma işlemi yapmalarıdır. Erkeklerde yüz beyazlatma işlemi birçok yöntem ile yapılabilmektedir. Bu yöntemler oldukça etkili sonuçlar elde etmenize yardımcı olur. Ancak her cilt birbirinden farklı olduğu için aynı yöntem başka bir erkeğin cildinde aynı sonuç vermeyebilir. Ayrıca yüz beyazlatma işlemi yapan erkeklerin yüzlerini tahriş edecek malzemeleri kesinlikle kullanmamaları gerekir.

Beklenmeyen bir etki görüldüğünde mutlaka doktora başvurulmalıdır. Erkeklerin ciltleri kadınların ciltlerine göre daha kalın bir yapıdadır. Kadınlarda oldukça etkili olan bir maske erkeklerde bu yüzden etkili olmayabilir. Kadın ve erkeğin cilt yapıları oldukça farklıdır. Kadınların ciltleri erkeklerin ciltlerinden daha hassas bir yapıya sahiptir. Ancak hiç bir işlem düzenli bir şekilde yapılmadığı sürece olumlu sonuç vermez. Bu yüzden erkeklerin çok daha düzenli şekilde işlemlerini yapmaları gerekir.

Erkeklerde Yüz Beyazlatma İşlemi
Erkeklerde Yüz Beyazlatma İşlemi

Erkeklerde Yüz Beyazlatma İşlemleri

Erkeklerde yüz beyazlatma işlemi için birçok yöntem vardır. Bu yöntemlerden bazıları şunlardır:

  • Yoğurt ile yüz beyazlatma
  • Badem ile yüz beyazlatma
  • Limon ile yüz beyazlatma
  • Hindistan cevizi yağı ile yüz beyazlatma
  • Pirinç suyu ile yüz beyazlatma
  • Süt ile yüz beyazlatma
  • Bal ile yüz beyazlatma

Bu yöntemlerden herhangi biri denendiği zaman mutlaka düzenli olarak yapılmalıdır. Çünkü düzenli olarak yapılmayan işlemlerin herhangi bir etkisi olmaz.

Yoğurt İle Yüz Beyazlatma İşlemi

Laktik asit bakımından oldukça zengin olan yoğurt, erkelerin yüz beyazlatmada kullanabilecekleri işlemler arasında yer almaktadır. Yoğurt aynı zamanda gıda olarak tüketildiği zaman da cilde oldukça faydası olmaktadır. Yüz beyazlatmada kullanılan bir yöntem olan yoğurdu, direk yüzünüze uygulamanız gerekir. Öncelikle yoğurdu ince tabaka şeklinde yüzünüze sürmelisiniz. Ardından sürdüğünüz yoğurt cildinizde yaklaşık olarak 3 dakika boyunca beklemelidir. Yüzünüzde 3 dakika beklettiğiniz yoğurdu daha sonra yıkayarak bol su ile temizlemelisiniz. Buna ek olarak dilersiniz yoğurdun içerisine bir miktar katabilirsiniz. Balın yanında aynı zamanda yulaf unu da yoğurdun içine eklenebilir.

Badem İle Yüz Beyazlatma İşlemi

Badem, erkeklerin yüz beyazlatması için kullanılan önemli ürünlerden biridir. Bu ürün cildi beyazlatmada oldukça etkilidir. Badem ile yüz beyazlatma işlemi yapmak isteyen erkekler, öncelikle yaklaşık 10 tane bademi bir gece önceden ıslatmalıdır. Ertesi gün ıslanan bademlerin kabukları soyularak ezilir. Üzerine özellikle yağsız bir miktar süt ve su ilave edilerek macun kıvamına getirilir. Elde edilen macun kıvamındaki maskeyi yüzünüze yaklaşık 20 dakika kadar uygulamanız gerekmektedir. Uygulama işlemi bittikten sonra yüzünüzü bol su ile durulamanız gerekir.

Limon İle Yüz Beyazlatma İşlemi

Limon, cilt için oldukça fazla tesire sahip olan doğal besinlerden biridir. Sadece yüz beyazlatmak için değil aynı zamanda ciltte oluşan lekeler içinde son derece tesirlidir. Limon çok fazla asit barındıran bir besin olduğu için kullanımı yapılırken dikkatli olunmalıdır. Limon ile yüz beyazlaştırma işlemi yapabilmek için öncelikle limon bir kasenin içerisine sıkılarak limon suyu elde edilir. Ardından bir pamuk ile elde ettiğiniz limon suyunu cildinize sürdükten sonra yaklaşık 15 dakika boyunca beklemelisiniz. 15 dakika bekledikten sonra yüzünüzü yıkamalısınız. Limon asidik bir yapıda olduğu için bu işlemin ardından ciltte kuruluk meydana getirebilir. Bunun için nemlendirici sürmeniz cildiniz için yeterli olacaktır.

Erkeklerde Yüz Beyazlatma İşlemi
Erkeklerde Yüz Beyazlatma İşlemi

Hindistan Cevizi Yağı İle Yüz Beyazlatma İşlemi

Hindistan cevizi yağı ile yüz beyazlatma, erkeklerde yüz beyazlatma işlemi için kullanılan diğer işlemlerden biridir. Ancak Hindistan cevizi yağı ile beyazlatma işlemi yapılırken daha çok beyazlatmak istenilen yerlere sürülmesi gereklidir. Erkekler bu durumda daha çok beyazlamasını istedikleri yüz bölgesine bu işlemi yapmalıdır. Bu durumda daha çok fazla olumlu sonuçlar elde edebilirsiniz. Hindistan cevizi yağını bir pamuk yardımı ile beyazlatmak istediğiniz yüz bölgenize sürebilirsiniz. Erkeklerin cildi daha kalın bir yapıda olduğu için işlemi biraz daha uzun süre yapmaları gerekmektedir.

Pirinç Suyu İle Yüz Beyazlatma İşlemi

Pirinç, cilt için oldukça faydalı olan besinler arasında yer alır. Cildin pürüzsüz olmasını ve temizlenmesini sağlayan pirinç, aynı zamanda yüz beyazlatmada da oldukça yararlı olan bir maddedir. Pirinçten faydalanmanın en iyi yöntemi suyudur. Pirinç suyu, pirinçlerin suda yaklaşık 10 dakika bekletilmesinden elde edilir. Suyun içerinde bekletilen pirinçler süzüldükten sonra elde edilen pirinç suyu ile yüz yıkanır.

Bu işlemi sık sık yapmak olumlu sonuç almanızda etkili olur. Özellikle bembeyaz pirinç suyu ile cildi yıkamak oldukça etkilidir. Pirin suyu ile yüz yıkama yönteminden başka cilde tonik olarak da uygulanabilir. Ancak tonik olarak uygulama yapıldıktan sonra bir süre pirinç suyunun yüzde kuruması gereklidir. Ardından bol su ile yıkama işlemini yapmanız gerekir. Bu işlemler düzenli olarak yapıldığı zaman bir etki gösterir.

Süt İle Yüz Beyazlatma İşlemi

Süt, hem sağlık için faydalı hem de cilt için faydalı bir doğal besindir. Özellikle yüz beyazlatmada kullanılabilecek bir maddedir. Süt ile yüz beyazlatma işlemi yapabilmek için yaklaşık 6 kaşık süte ihtiyaç vardır. Ardından bu sütün içerisine 5-6 adet gül yaprağı eklemeniz gerekir. Bu karışım bir gün bekletildikten sonra yüzünüze sürebilirsiniz. Bu işlemi yaparken yavaşça masaj hareketleri yaparak karışımı uygulamalısınız. 25-30 dakika boyunca bu karışımın cildinizde kurumasını beklemeli ve ardından soğuk suyla durulama işlemeni yapmalısınız.

İlgili Makaleler

Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.