Erkeklerde Popüler Saç Kesimleri

tarafından Blog Adresi
86 Görüntüleme

Saçların kadınlar kadar erkekler içinde önemli olduğu biliniyor. Hatta günümüzde erkeklerinde kişisel bakıma ilgisin artması pek çok erkeğin çeşitli bakımlar yapmasını sağlıyor. Özellikle saç bakımı ve kesimi erkekler için çok önemlidir. Bir erkeğin dış görünümünü temel olarak değiştiren en önemli şey saç kesimidir. Hatta bu konuda herkes hemfikirdir. Bazı kişiler ise saç kesimini erkeğin en önemli bakımı olarak görüyor. Her ne kadar pek çok farklı saç kesimi türü olsa da erkeklerde popüler saç kesimleri aslında biliniyor. Erkeklerin birçoğu yeniliklere kapalı olduğu için hala eski tip olarak bilinen geleneksel saç kesimlerini tercih ediyor.

Saç modelleri arasında seçim yapamayan pek çok erkek ise bu konuda seçimi kuaförlerine bırakıyor. Eğer uygulanan kesimden ve modelden memnun kalırlarsa belli bir süre daha aynı modeli düzenli olarak saçlarına uygulamaya devam ediyorlar. Her ne kadar erkeklerin saç kesim şekillerinin daha az olduğu düşünülse de bu düşünce oldukça yanlıştır. Çünkü o kadar fazla erkek saç modeli bulunuyor ki bu modellerin tam olarak yapılabilmesi için bazen birden fazla saç kesim tekniği uygulanıyor. Eğer aykırı modelleri kendinize yakıştırıyorsanız birkaç farklı kesim tekniği ile oluşturan saç modellerini rahatlıkla tercih edebilirsiniz. Ancak daha belli başlı ve normal kesim modellerini de kendi zevkiniz doğrultusunda tercih edebilirsiniz. Burada karar verici tamamen sizsiniz.

Erkeklerde Popüler Saç Kesimleri
Erkeklerde Popüler Saç Kesimleri

Erkeklerde Saç Kesimi Nedir?

Saç bakımı ve kesimi gibi kişisel bakım şekilleri her ne kadar daha çok kadınlar tarafından uygulanan şeyler gibi lanse edilse de pek çok erkek düzenli olarak saç kesimi ve saç bakımı işlemini yaptırıyor. Erkeklerin genel olarak tek bir berber ile uzun yıllar iletişimde olması saçlarını tanıyan birine emanet etmesi bakımından doğru ve kullanışlı modellerin yapılmasına olanak sağlıyor. Erkeklerin saçları yapısal olarak ve tercihen kısa olduğu için daha çok kısa kesim modelleri tercih ediliyor. Ancak uzun saç kullanan erkeklerde olduğu için uzun saça özgü modellerde yapılıyor. Erkeklerin saç kesiminde kullanılan malzemelerde temel kesim için gerekli olan ürünler ile aynıdır.

Erkeklerde Saç Kesimi Nasıl Yapılır?

Saç kesimi düzenli olarak belli aralıklarla yapılmalıdır. Saç kesimi yapılan saç daha sağlıklı ve canlı bir şekilde uzar. Ayrıca saçın temizlenmesi ve hava alması daha kolay olur. Saç kesiminin bu faydaları dışında insana kendini iyi hissettiren ve ruh halini olumlu etkileyen birçok etkisi oluşuyor. Erkeklerin saç kesimi yapılırken saç uçlarından başlayarak ıslatılır ve daha sonra kesilmeye başlanır. Erkeklerin saçları daha kısa olduğu için kesim işlemi daha kısa sürer. Saç kesimi bittikten sonra saç yıkanır ve kurulanır. Erkeklerin saçları kadınlara nazaran daha kısa olsa da daha hızlı bir şekilde uzar. Bunun en önemli nedeni erkeklerin saçlarını düzenli olarak kestirmesidir.

En Çok Tercih Edilen Saç Modelleri

Düzenli olarak saçlarını kestiren ve bakımını yaptıran erkekler hep aynı saç modelini tercih ediyor. Ancak zamanla aynı saç modelini kullanmaktan sıkılan ve yeni bir saç modeli arayışında olan erkekler farklı saç kesimi modellerini deniyor.

Eğer sizde erkeklerde popüler saç kesimleri merak ediyorsanız bu modellerden bazıları şunlardır:

  • Asker tıraşı
  • Amerikan tıraşı
  • 3 numara modeli
  • Düz saç kesimi
  • Yanlardan tıraş
  • Çizgi atılan kesim
  • Okul tıraşı

Bu saç kesim modelleri arasında hem oldukça sık uygulanan kesimler hem de günümüzde oldukça fazla kişi tarafından tercih edilen modern ve popüler saç kesim modelleri bulunuyor. Bu kesim modelleri arasından kendiniz için en uygun olanı deneyebilirsiniz. Bu modelleri tek başına kullanabileceğiniz gibi bazı saç kesim şekillerini bir arada kullanmanızda mümkündür. Ayrıca bu saç kesimlerini yaptıktan sonra dalgalı, kıvırcık ya da fön çekilmiş bir şekilde düz olarak kullanabilirsiniz. Burada tercih tamamen size kaldığı için kendinize en yakışanı tercih edebilirsiniz.

Erkeklerde Popüler Saç Kesimleri
Erkeklerde Popüler Saç Kesimleri

Erkeklerde Uzun Saç Modelleri

Uzun saç kullanımı daha çok kadınlar tarafından tercih edilse de son yıllarda erkek saç modelleri arasında da uzun saçlı modeller yer alıyor. Günümüz koşullarında erkek ve kadın saç modelleri birbirleriyle ilişkili oluyor. Özellikle erkeklerin tercih ettiği en modern saç modelleri arasında uzun saçlı modeller ilk sırada yer alıyor. Uzun saçı erkekler daha çok topuz olarak kullanmayı tercih etse bile değişik modellerde de kullanılıyor. Erkeklere uzun saç yakıştığı için en modern saç modeli olarak lanse edilip erkekler tarafından daha fazla tercih ediliyor.

Erkeklerde En Havalı Saç Modelleri

Havalı ve karizmatik saçlar erkeklerin en fazla tercih ettiği saç kesimleri arasında yer alıyor. Daha havalı ve canlı saç modellerine sahip olmak isteyen pek çok kişi havalı saç kesim modellerini araştırıyor. Erkeklerin en sık tercih ettiği havalı saç kesimlerinin başında saçların yandan tıraşlı üst kısımlarının uzun olarak bırakıldığı fönlü saç kesimi modeli yer alıyor. Bu modeli tek ya da iki yandan çizgi atarak daha havalı bir şekilde kullananların sayısı da oldukça fazladır.

Erkek Saç Kesiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Erkeklerin saç kesiminde önem verilmesi gereken detaylar kadınlara nazaran daha azdır. Ancak bu erkeklerin saç kesimine dikkat etmemesi gerektiği anlamına gelmiyor. Özellikle tıraşlı ya da çizgi atılan modelleri tercih edenlerin saçlardaki boşluğu kapatmak adına birkaç kere daha aynı kesimi uygulamasında fayda vardır.

İlgili Makaleler

Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.