Erkekler Traş Sonrası Yüz Bakımını Nasıl Yapmalıdır?

Bu yazımızda Erkekler Traş Sonrası Yüz Bakımını Nasıl Yapmalıdır? konusunu sizler için inceledik.

128

Erkekler yüz bölgelerinde sürekli çıkan tüyler sebebiyle traş olurlar. Bazı erkekler iki günde bir traş olurken, bazıları ise her gün traş olurlar. Çalışma şartları, gündelik yaşam ve tüylerin uzama sıklığına göre traş olma sayısı artmaktadır. Bazı erkeklerin yüz bölgelerinde traş sonrası deformeler oluşur. Bu durumda kalan kişiler erkekler traş sonrası yüz bakımını nasıl yapmalıdır? Sorusu ile karşı karşıya kalırlar. Erkeklerin traş olduktan sonra yüzlerinde tahriş oluşmasını engellemek için, nemlendirici kullanmaları şarttır.

Yoğun Nemlendirici Bakım

Traş sonrası erkeklerin yüzlerinde yakıcı bir acı oluşabilir. Bu durumun asıl sebebi, tek kullanımlık jiletlerin bir kaç kez traş olurken kullanılmasıdır. Tek kullanımlık jiletlerin hijyenik olma özelliği yalnızca bir kullanım için geçerliyken, bazı erkekler bu jiletleri bir kaç kez kullanmakta ve sağlıklarına zarar vermektedir. Bu durumda jilet direkt olarak cilde temas etmekte ve yalnızca tüyleri değil deri yüzeyini de kesmektedir. Bu durumda kalan cilt hijyensiz bir görüntüye ve gözle görünmeyen ince kesiklere maruz kalmaktadır. Böyle durumda yoğun nemlendirici kullanmak gereklidir. Yağlı kremler de bu durumun düzeltilmesinde oldukça etkili olacaktır.

Salatalık Kabuğu Veya Salatalık Sütü

Erkekler, traş sonrasında bakımlı bir cilde sahip olmak için traştan sonra yüzlerini iyice yıkamalı ardından salatalık kabuklarının iç kısmı ile cilt derilerine masaj uygulamalıdır. Bu yöntem 10 dakika uygulandığında, yüzlerinde parlaklık ve doğal bir görünüm oluşacaktır. Bu işlem için piyasada satılan salatalık kremi veya sütü de etkili olmaktadır. Bu işlem traş sonrası ağrı ve acıyı da hafifleten kolay bir yöntemdir.

Cilt Sağlığı İçin Doğru Traş Yöntemi

Erkekler traş olurken doğru teknikleri uyguladıklarında, ciltlerinde tahriş ve acı oluşmayacaktır. Erkeklerin traş olmadan önce ılık su ile yüzlerini yıkaması, sert tüyleri yumuşatmak için etkili bir yöntemdir. Aynı zamanda kullandıkları traş köpüğünü yüzlerine sürdükten sonra kısa bir süre beklemeli ve hafif hareketlerle tüyler kesilmelidir. Traş sonrası traş kolonyası kullanımı cilt için çok zararlı bir işlemdir. Traş olma işlemi bittiğinde, tıpkı traş başlama işlemindeki gibi yüz ılık su ile yıkanmalıdır.