Erkekler İçin Yüz Maskesi Önerileri

Bu yazıda Erkekler İçin Yüz Maskesi Önerileri konusunun sizler için araştırmasını yaptık.

127

Günümüzde artık erkeklerde cilt bakımına kadınlar kadar oldukça önem vermektedir. Bazı durumlarda doktor kontrolünde ilaç kullanarak, bazen de evde doğal yöntemler kullanarak cilt bakımlarını yaparlar. Erkekler, kadınlara göre daha az cilt problemi yaşarlar. Bunun sebebi ise kadınlar gibi makyaj yapma durumları yoktur. Makyaj yapıp zararlı ürünler kullanmasalar da her gün traş olma sıkıntıları vardır. Traşın sebep olduğu tahriş, kızarıklık, sivilce ve kıl dönmesi gibi problemler ortaya çıkarabilir. Peki, Erkekler İçin Yüz Maskesi Önerileri nelerdir?

Cilt Bakımı Yapmadan Önce Dikkat Edilmesi Gerekenler

Cilt bakımı yapmadan önce mutlaka cilt tipi belirlenmesi gerekir. Erkekler, cilt bakımı yapmak için cilt tiplerine uygun ürünler kullanmaları gerekir. İlk önce cilt yapısı yağlı mı, normal mi ve kuru mu şeklinde bir uzman kontrolü tarafından belirlenmesi gerekir. Daha sonra cilt yapısına uygun bir şekilde nemlendirici losyonlar, bakım jelleri, ve bakım maskeleri seçilmelidir.

Erkekler için Cilt Maskeleri

Kadınların en fazla kullandıkları cilt maskeleri evde yapılan cilt maskeleridir. Erkeklerde evde yapılan cilt maskelerini gönül rahatlığı ile kullanabilirler. Cildin kırışmasını engellemek, sivilce oluşumunu engellemek, cilt bakımı sağlamak, cildi nemlendirmek gibi işlemleri doğal evde yapılan maskelerle sağlanabilir. Doğal olarak hazırlanacak erkekler için yüz maskesi önerileri aşağıdaki gibidir.

Cilt Bakım Maskeleri

Badem Maskesi

Gerekli olan malzemeler;

  • 1 adet yumurta sarısı
  • 1 tatlı kaşığı çekilmiş badem
  • 1 tatlı kaşığı krema
  • 1 tatlı kaşığı badem yağı

Hazırlanışı; 1 adet yumurta sarısını bir süre karıştırdıktan sonra diğer malzemeleri de içerisine ekleyerek güzelce karıştırın. Daha sonra hazırlanan bu karışımı cildinize eşit miktarda sürün. Yaklaşık yarım saat beklettikten sonra ılık su ile yüzünüzü yıkayın. Daha sonuç almak için bu maskeyi ayda bir kaç kez tekrarlayın.

Siyah Noktalardan Kurtulmak İçin Maske

Gerekli malzemeler;

  • 1 tane limon suyu
  • 1 kâse yoğurt

Hazırlanışı; iki malzemeyi de güzelce karıştırdıktan sonra yüzünüze eşit miktarda sürün. Daha sonra kuruyana kadar bekleyin. Maske kuruduktan sonra yüz ılık su ile yıkanır ve kurulanır. Bu cilt bakım maskesi haftada bir kez uygulanmalıdır.