Erkekler İçin Günlük Giyim Önerileri

802

Son yıllarda kadınlar kadar erkeklerde giyimlerine dikkat ediyorlar. Kişiliğimizin yanı sıra dış görünüşümüz de bir hayli önemli arz ediyor. Davranışlarımız kadar seçtiğimiz kıyafetlerde özenli olmalı, kıyafetlerin temiz ve ütülü olması, giyilen parçaların renklerinin uyumlu olması, seçilen aksesuar ve ayakkabının kıyafetle uyumlu olması şık ve tarz görünmek için büyük önem taşıyor. Nereye giderken ne giyilmesi gerektiğine de dikkat edilmesi gerekiyor.

Stil önerileri
Şık olmak sadece her moda olanı alıp giymekle olmuyor maalesef. Vücut tipini tanımak ve ona göre giyinmek önemli. Her kıyafet her erkeğe yakışmayabilir. Örneğin sezonun trendlerinden dar ve kısa paça pantolonlar iri yarı erkeklere yakışmayabilir. Bu tarz pantolonları daha fit erkekler tercih etmeli.

Takım Elbiseler

Takım Elbiseler

İş hayatında şıklığın vazgeçilmezi olan takım elbiseler gömlek ve kravat seçimleriyle tamamlanmalıdır. Günlük yaşamda parlak renklerden kaçınılmalı daha pastel tonlar, sıcak renkler tercih edilmelidir. Ayrıca seçtiğimiz takım elbisenin vücut yapımıza uygun olması üstümüze oturması güzel görüntü açısından önemlidir. Takım elbisenin altına giyeceğimiz ayakkabının da kemer ile uyumlu olması gerekmektedir. Örneğin lacivert takım elbise kırık beyaz gömlek, çizgili ya da desenli bordo kravat, acı kahve ayakkabı ve kemerle kombinlenebilir. Çizgili gömlek ile çizgili kravat göz yorar, gömlek çizgili ise kravatın düz renkte olması daha hoş bir görüntü oluşturur.

Son dönemlerde ekoseli takım elbiseler oldukça moda sizde günlük hayatınızda kareli takımlardan kullanabilir düz renk bir gömlek ile kombininizi yaratabilirsiniz. Renk seçimlerini ten renginize göre yapmalı size yakışan renkleri kendiniz belirlemelisiniz. Koyu tenlilerin siyah gibi koyu renkler yerine daha açık tonları tercih etmeleri daha şık görünmelerine yardımcı olacaktır.

Spor Kıyafetler

Spor Kıyafetler

Günlük giyimde birçok erkeğin tercihi spor kıyafetlerden yana olmaktadır. Spor ve şık olmak istiyorsanız kıyafetlerinizi kombinlerken tamamlayıcı parçalar kullanmaya özen gösterin. Kot pantolonları blazer ve deri ceketlerle kullanabilir, ceketin içine polo yaka, bisiklet yaka tişört veya slim fit bir gömlek tercih edebilir, ayrıca şık bir saat ve spor ayakkabıyla stilinizi tamamlayabilirsiniz. Vücut yapınız uygunsa dar parça pantolonlar tercih edebilir, vücudu saran trikolar ya da tişörtlerle ve aksesuar olarak kullanabileceğiniz uyumlu renkte bir atkı ile kombininizi tamamlayabilirsiniz.

Stil sahibi olmak çok kolay değil tarzınızı belirlemeli ve vücut yapınıza uygun giyinmelisiniz. Şık olayım derken kendinizi komik duruma düşürmemek için biraz özen göstermelisiniz. Mevsimlere ve gidilecek yere göre giyinmek önemli iş görüşmesine şortla gidilemeyeceği gibi plaja da kumaş pantolonla gidilemez. Ayrıca renk tercihleri de günlük giyimde büyük önem taşır pembe pantolon her erkeğe yakışmayacağı gibi iş hayatında da hoş karşılanmaz. Bayanlara yakışan her şey erkeklere yakışmayabilir o yüzden erkeklerin giyim konusunda daha dikkatli davranması gerekmektedir.

Şıklık bir bütündür duruşunuz, hareketleriniz, seçtiğiniz kıyafetin vücudunuza uyumu, renkleri, ayakkabılarınız, saçlarınız her şey özenli temiz ve bakımlı olmalıdır.

Günümüzde stil sahibi olmak sanıldığı kadar pahalıya mal olmuyor. Birçok mağazanın indirimleri ve uygun fiyatlı ürünleri var biraz araştırmak ve indirimleri takip etmek gerekiyor. İstediğiniz parçaları birçok mağazada uygun fiyatlara bulabilirsiniz önemli olan insanın kendisine yakışanı alıp giymesidir.