Erkekler Bot Seçerken Nelere Dikkat Etmelidir?

Bu yazımızda Erkekler Bot Seçerken Nelere Dikkat Etmelidir? konusunu sizler için inceledik.

210

Soğuk havalar ile birlikte gardoplarda tüm kışlıklar yerini almaya başladı. Kış mevsimi süresince üst giyim kadar önemli olan bir diğer hususta kışlık bot tercihleridir. Kışlık bot seçimine gerekli özeni göstererek, ayağınıza uygun seçimler gerçekleştiriyor musunuz? Peki kıyafetlerinize uygun kışlık bot tercihlerinizin nasıl olması gerektiğini biliyor musunuz? Erkekler bot seçerken nelere dikkat etmelidir? Tüm bu soruların cevabı detaylar ile karşınızda.

Görünüş Kadar Rahatlığa Da Önem Veren Tercihlerde Bulunun!

Kış aylarında hemen hemen her gün size eşlik edecek botlarınız ayaklarınızı her daim rahat ettirecek cinsten olmalı. Rahatlık bir ayakkabıda bakılabilecek en önemli kriterlerdendir ve dikkat edilmesi gerekenler arasında ilk sırayı alır. Ayak tabanına uygun, ayak kemerine zarar vermeyen botlar sizi her daim rahat ettirir. Siz baylar için dış görünüşü en iyi duran ve ayağı sarması ile bilinen modeller arasında bağcıklı modeller bulunmaktadır. Karlı havalarda bu tarz botlar üstün rahatlık sağlar.

Kışlık Bot Seçiminde Malzemenin Cinsi

Siz baylar kışlık botlarınızı seçerken ayağınızı sıcak tutacak cinsten botları tercih etmeye özen göstermelisiniz. Aksi takdirde görünüş itibari ile sizi cezbeden bir ayakkabı ile tüm kış ayaklarınız üşüyebilir. Ayağınızı sıcak tutacak en iyi malzeme deri olandır. Kışlık bot seçiminde deri özelliği bulunan botları tercih etmeniz sizin için son derece faydalı olacaktır.

Süet bot tercihleri ayağı şık gösterir fakat sıcak tutma konusunda çok hafif kalmaktadır. Soğuk havayı geçirebilme özelliği ile de soğuk havalarda çok fazla tercih edilmemelidir. Sentetik yünden oluşan botlar ayak terletebilen özelliğe sahiptir. Yüzde yüz yünden oluşan botlar ise ayak tabanlarını aşırı ısıtabilmektedir.

Ayağınızı Nefes Aldıran Botlar Tercih Edin!

Bayların bot seçiminde dikkat etmesi gereken bir diğer husus, tercih ettiğiniz botun nefes alabilen ve ayağınızı terletmeyen yapıda olmasıdır. Günümüzde birçok bot antibakteriyel tabanlara sahip olan cinsten ürünlerden üretilmektedir. Bunun temel sebebi ayağın terlemesi ile mantar oluşan mikroorganizmaların önüne geçmektir. Tüm bu bahsettiğimiz özelliklerin yanında ayak içerisinde nem dengesinin iyi sağlanması ile ayak sıcaklığı dengede tutulmaktadır.

Kaymayan Tabanlar Hayat Kurtarır!

Kış aylarında oluşan buzlanma ve soğuğa karşı ayakkabı tabanınızın cinsi son derece önemlidir. Özellikle kaymaz kauçuk tabanlar kaymayı önleyerek kış aylarında buzlanmaya karşı sizleri korumaktadır. Sağlıklı bir yürüyüş için, güvenliğiniz de son derece önemlidir bu özelliği gözden kaçırmamalısınız. Aksi halde düşmeler ve kazalar kışın yakanızı bırakmayacaktır.