En İyi Video Birleştirme ve Bölme Programları

tarafından Blog Adresi
87 Görüntüleme

Bu yazımızda en iyi video birleştirme ve bölme programları hakkında bilgiler vereceğiz. En güzel ve özel görsellerinizi bu programlar sayesinde birleştirebilir ve video oluşturabilirsiniz. Temel video düzenleme, kırpma işlemleri, animasyon ve geçişler uygulayarak siz de özel anlarınızı birleştirebilirsiniz. Telefonlarınızdan veya tabletlerinizden bu programlara ulaşabilirsiniz. Bunları ücretsiz olarak indirebilirsiniz. Sizler de artık profesyoneller gibi videolar oluşturabilir ve düzenleyebilirsiniz.

Bu yazımızda programları ve özelliklerini sizler için derledik.

Bunlar;

 • Adobe Premiere Pro
 • Mp4Tools
 • Windows Movie Maker
 • Avidemux
 • Online Video Kesici
 • Vegas Pro
 • Final Cut Pro
 • Avid Media Composer
 • Format Factory
 • VirtualDub
 • VideoPad Video Editor
 • Machete Video Editor Lite
 • Lightworks

Bu uygulamaların bazıları ücretli bazıları da ücretsiz olarak kullanıcılara sunulmuştur. Bu programlar zorluk seviyesine göre değişebiliyor. Sizler de bu programları uygulamalarınızdan indirerek etkin bir şekilde kullanabilirsiniz. En güzel ve özel görsellerinizi birleştirip bunları tablo haline de getirebilirsiniz.

En İyi Video Birleştirme ve Bölme Programları
En İyi Video Birleştirme ve Bölme Programları

Windows Movie Maker

Microsoft şirketinin geliştirmiş olduğu video ve fotoğraf düzenleme programıdır. Kullanımı diğer programlara göre oldukça basittir. Farklı kurulum dosyaları ve sürümleri de mevcuttur. Dosya, müzik, ses ve video alıp birleştirmeye yarayan bir program çeşididir. Farklı video geçişleriyle video ve resimlerinize de hareketlilik katar. Videolarınızı oluşturduğunuz film geçişlerine de efektler ekleyerek videolarınıza canlılık katabilirsiniz.

Üstelik video ve resimlerinize yazı ekleyerek daha anlaşılır hale getirebilirsiniz. Video oluşturup bunları bir filme de dönüştürebilirsiniz. Film sonuna eklenen jenerik ve yazıyla da bunu süsleyebilirsiniz. Videolarınıza alt yazı ekleyerek bu videoları kaydedip filme dönüştürebilirsiniz. Zaman çizelgesinden istediğiniz video sahnelerine müzik, efekt, geçişler ekleyerek videonun bazı kısımlarında farklılıklar yaratabilirsiniz. Dijital ortamda bu ve bunun gibi birçok programın eğitici programları bulunuyor. Kurcalamak isteyen bireylerimiz için kısa kısa videolar da mevcuttur.

Adobe Premiere Pro

Adobe Premiere Pro en iyi video birleştirme ve bölme programları arasında bulunuyor. Kullanıcılara belirli bir süre ücretsiz kullanım sunan bu program, tercih edilen profesyonel bir video birleştirme programıdır. Fotoğraflarınızı birleştirip videolar oluşturabilirsiniz. Bu videolar arasında efektler oluşturup renkli ortamlar elde edebilirsiniz. Yazı ekleme, efekt ekleme, içerik renkleriyle oynayıp daha canlı mekanlar yaratabilirsiniz. Mimarlık ve medya sektöründe de sıkça kullanılan video düzenleme programıdır.

Profesyonel kullanıldığı zaman çok güzel sonuçlar veren hatta film oluşturulabilen bir düzenleyicidir. İngilizce bir arayüze sahiptir. Bu programı kurcalayınca daha iyi öğreneceksiniz. Eklediğiniz her fotoğraf üzerinde farklı etkiler yakalamanızı sağlar. Her bir fotoğraf için ayrı etkiler eklemenize yardımcı olur. Adobenin kendi sayfasından 7 günlük ücretsiz denemesini kullanıp memnun kalırsanız yine kendi sayfasından satın alabilirsiniz.

Lightworks

Lightworks uygulaması da tercih edilen video düzenleme programıdır. Profesyonelce öğrenildiği zaman çok etkili sonuçlar doğurabilir. Ücretsiz olarak kullanılabilen bu programa üye olup indirmek için kendi sitesinden ziyaret edip mailinize gelen kodu doğrulayarak erişebilirsiniz. Birçok ünlü film, bu program sayesinde hazırlanabilmiştir. Video birleştirme, fotoğrafları düzenleme, sesler ekleme, efektler yaratabilme, dosya oluşturma, kayıt alma, gerçeğe en yakın düzenlemelerle birçok kullanıcıya hizmet veriyor.

En İyi Video Birleştirme ve Bölme Programları
En İyi Video Birleştirme ve Bölme Programları

Mp4Tools

Bazen tek bazen de çoklu videolarınızı birleştirerek tek bir video haline getirebileceğiniz bu program tamamen ücretsiz bir programdır. Şuan en çok kullanılan video düzenleme programlarından biri konumundadır. Video düzenleme ve birleştime işlemleriyle oldukça basit bir işleme sahip bu program kullanıcılarına esnek bir kullanım sunuyor. Videoların içeriğinde hiçbir eksiklik yaratmıyor. Videolarınızı birleştirip filem dönüştürebilirsiniz.

Avidemux

Avidemux uygulaması kullanıcılarına ücretsiz bir deneyim sunuyor. Basit video eklemeleriyle oldukça kolay bir kullanıma sahiptir. Oluşturduğunuz videoları ses dosyasına dönüştürüp rahat bir kullanım sunuyor. Kullanıcılara deneyimli bir arayüz sunan bu program, fotoğraflarla güzel bir video oluşturabiliyor. Birkaç farklı formatı da mevcuttur. Esnek ve destekleyici sürümüyle güçlü yazma komutuna sahiptir. Tüm üyelerine açık ve güven veren bu uygulama tamamen ücretsiz konumdadır. Hızlı ve verimli kullanımıyla işlerinizi çabucak halledebilirsiniz.

VirtualDub

VirtualDub programı, ücretli programlar karşısında ücretsiz oluşuyla dimdik duruyor. Oluşturduğunuz videolar üzerinde istediğiniz gibi oynayarak dilediğiniz efektleri yaratabilirsiniz. Kolay ve basit bir kullanımı vardır. Kurulumu oldukça basittir. Yüklediğiniz görsellerden videolar oluşturup bunları farklı formatlara da dönüştürebilirsiniz. İşlemlerinizi kolayca kaydedip dosyalarınızı oluşturabilirsiniz.

Vegas Pro

Vegas Pro uygulaması bir diğer düzenleme programıdır. Fotoğraflarınızı birleştirip videolar oluşturup bu videoları istediğiniz mecralarda yayınlayabilirsiniz. Birçok üyenin kullandığı video düzenleme programı, oldukça esnek ve kolay kullanım alanı sunuyor. Dijital ortamda Türkçe eğitim videoları da mevcuttur.

Final Cut Pro

Apple şirketinin sorumluluğunu üstlendiği bu program video düzenlemenin yanında fotoğraf düzenleme işini de yapıyor. Fotoğraf videolarını birleştirip video formatına dönüştürebiliyor. Videolarınızdan klipler de üretebilirsiniz. Hem sade hem de basit arayüzüyle birçok kullanıcıya tanışma imkanı sunuyor.

Format Factory

Bu uygulama video, ses, resim arasında dönüşümler sağlayabilen bir programdır. Tek dönüştürme görevi değil birleştirme görevi de üstleniyor. Oluşturduğunuz resim dosyalarını tek bir dosyada birleştirip video haline getirebilirsiniz. Ses birleştirme, video birleştirme, mp3 dönüştürme, mp4 dönüştürme gibi birçok işi yapabiliyor.

Avid Media Composer

Ücretsiz ve kullanışlı yazılım olan bu uygulama video birleştirme, dönüştürme, fotoğraflardan dosya elde etme, fotoğrafları birleştirme, videoya dönüştürme gibi görevleri vardır.

İlgili Makaleler

Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.