Dünya’nın En Tehlikeli 5 Adası

473

Yeryüzünde girilmesi tehlikeli ve yasak olan onlarca ada mevcuttur. İşte o adamlardan 5 tanesi:

1) Izu Adası

Izu Adası

Izu Adası Fujinin volkanik Bölgesi’nde 300 km boyunca kuzey bölgesinden güney bölgesine uzanan ve 7 ufak adadan meydana gelen bir adalar zincirini oluşturmaktadır Adaların volkanik yapısı sebebi ile o alanda bulunmakta olan kükürt insanlara temas ettiği taktirde büyük oranda zarar vermektedir.

2) Saba Adası

Saba Adası

Lesser Antilles bölgesinde ki Hollanda adalarından olan Saba Adası, cesareti olan insanlarca en çok kış mevsimi döneminde ziyaret edilebilmektedir. 1851 senesinden bu yana dünyanın en tehlikeli fırtınalarının yaşanmış olduğu bu ada da yapılan araştırmaların sonuçlarına göre toplam 70 şiddetli seviyede kasırga meydana geldi.

3) Gruinard Adası

Gruinard Adası

Fiziki anlamda küçük ve oval şeklinde olan İskoç Adası tam olarak 1.9 mil uzunluğuna sahip ve yarım mil büyüklüğündedir. Fakat küçüklüğü itibari ile dünyada bulunan en tehlikeli alanlardan biridir. Ayrıca bu adada hiçbir insan yerleşik bir şekilde yaşayamadı.

4) Ramree Adası

Ramree Adası

Ramree Adası olarak bilinen bu ada dünyanın en büyük ve aynı zamanda en yırtıcı sürüngeni olan binlerce adet tuzlu su timsahlarını içerisinde bulunduruyor. 3 tona civarı ağırlığı ve yırtıcılığıyla sayesinde en küçüğü dahi bir insanı öldürebilecek büyüklüktedir. Bu timsahlar yalnızca yırtıcı özellikleri ile değil aynı zamanda da oldukça agresiflerdir.

5) Queimada Grande Adası

Queimada Grande Adası

Bu ada hayvanlar yönetiminde olan bir ada özelliği taşımaktadır. Yılan Adası ismi ile de bilinen bu yer dünyanın en zehirli yılanlarını barındırıyor.