Doğru Saç Rengine Nasıl Karar Verilir?

381

Her kadın saçlarının rengini değiştirmeyi sever. Saç renginin değişmesi kadınlara mutlu eder. Her saç renginin kendine özgü bir güzelliği ve enerjisi vardır. Ancak, her renk her insana yakışmaz. Kişilerin kendilerine uygun ve kendileri için doğru rengi seçmeleri önemlidir. Saç rengi seçerken dikkat edilmesi gereken bazı hususlar vardır. Bu makalede saç rengini seçmenin püf noktalarını bulabilirsiniz.

Ten Rengine Göre Saç Rengi Seçmek
Ten rengine uygun saç rengi seçmek, doğru saç rengini belirlemek için önemli bir adımdır. Ten renklerine hangi saç renklerinin yakışacağını bilmek gerek.

Beyaz tenli kadınların, sarı ve sarının tonlarını, kızıl, kahve ve kumral saç renklerini kullanabilirler. Bu renklerden sarının açık tonları kullanılacaksa ten rengi de açık olduğu için solgun görünmemek adına makyajla yüzlerini renklendirmeleri doğru olur.

Buğday tenli kadınların, siyah, açık ya da koyu kumral, sarı, kızıl gibi renkleri rahatça kullanmaları mümkün.

Esmer tenli kadınların, kumral ve kumral saç renginin tonlarını kullanabilirler. Aynı zamanda, altın kumral, küllü kumral, karamel kumral ideal tonlar arasında yer alır.

Göz Rengine Göre Saç Rengi Seçmek
Göz rengi saç rengi seçiminde dikkat edilmesi gereken bir noktadır. Göz rengine göre seçim yapmak uygun olur.

Mavi gözlü bayanlara her saç rengi yakışır demek yanlış olmaz. En ideal renk aranıyor ise kızıl, sarı ve siyah tonlar kullanılabilir.

Yeşil gözlü bayanlar, kumral, bal kumral, açık kumral saç renklerini kullanmalılar.

Siyah gözlü bayanlara siyah saç rengi çok yakışmaktadır.

Doğru Saç Rengi İçin Önemli Not
Eğer saç rengi açılmak isteniyor ise saçı bir ton açık renklerle yavaş yavaş açmak gerekir. Böylece saç hem yıpranmaz hem de doğru renge ulaşmak mümkün olur. Saç rengini koyultma işlemi de bu şekilde yapılmalıdır.