Definasyon Dönemi Rehberi

Bu yazımızda Definasyon Dönemi Rehberi sizler için inceledik

133

Definasyon Dönemi Nedir?

Definasyon yağ ve kas parçalama işlemine verilen isimdir. Bu muhtemelen protein etrafındaki en ünlü efsanedir. Ancak, kadınlar için çok fazla protein tüketerek erkeksi kas dağları inşa etmek doğal bir düzeyde mümkün değildir. Bunun nedeni erkeklere kıyasla anlamlı derecede daha düşük testosteron salımıdır. Biyolojik açıdan bakıldığında, kadınlar tek başlarına doğal olmayan miktarlarda kas yapamazlar.

Definasyon Döneminde Nasıl Beslenilmeli?

Siyah kuru üzüm, hurma, ceviz, tarçın, pekmez, et ve süt ürünleri protein ve karbonhidrat bakımından zengin yiyecekler yenmelidir. Kilo artışı daima günün toplam enerji dengesiyle kontrol edilir. Yani, gün boyunca pozitif bir enerji dengesi sağlarsanız vücuttan daha fazla enerji almak, diyette proteinin ne kadar yüksek olduğuna bakılmaksızın kilo alırsınız. Ek olarak, protein sarsıntılarının yağ alma olasılığı daha yüksektir. Protein vücut tarafından daha karmaşık bir şekilde metabolize edilir ve bu nedenle uzun ömürlü bir tokluk sağlar.

Definasyon Dönemi Antrenman Programı

Tabii ki, doğru miktarda protein alımı, fiziksel hedefe ve fiziksel aktivite düzeyine bağlıdır. Yukarıda tarif edilen makrobesin proteininin sayısız avantajları nedeniyle, protein alımını günlük olarak kilogram vücut ağırlığı başına en az 1 gram ile sınırlandırmanızı öneririz. Örneğin kadınlar için ideal şekil sarsıntısıdır .

Günlük kalori miktarı ne kadar düşükse, protein o kadar yüksek olmalıdır. Bu, tokluğu artırır ve yemek isteklerini önler. Antrenman düzenli yapılmalı ve saatleri değişmemelidir.

Definasyon Döneminde Nelere Dikkat Edilmeli?

Protein tozu kullanırken kalite ve markaya çok dikkat edilmeli ve merdiven altı ürünler kullanılmamalıdır. Sağlığınıza dikkat etmeli ve doktorunuza danışmalısınız. Protein tozları kimyasal olan ürünlerden oluşmakta ancak bitkisel doğal olarak da piyasada bulunmaktadır.

Definasyon Dönemi Ne Kadar Sürer?

Protein tozu kullanımı isteğe bağlıdır. Proteinler ayrıca beslenme kaynaklı termojenezi desteklememize yardımcı olabilirler. Bu gıda yaklaşık yüzde 20-35 sadece tarif edilen karmaşık bir süreç protein bölünmüş ve sindirimi için kullanılan vücudumuzdaki proteinlerin enerji tedarik anlamına gelir. Kilo ve kalori kaydetmek istiyorsanız, bunu kesinlikle proteinler ya da protein diyet dahil ve karbonhidrat ve yağ azaltmak gerekmektedir. Bu süreç kısa dönemlerde etkili olabilmektedir.