Dans Ederek Nasıl Zayıflanır?

289

İnsanın başlıca sorunlarından biri olan fazla kiloları zevkli bir yolla verebileceğinizi biliyor muydunuz? Dans, spor aletleri ile yaptığınız sporda harcadığınız kalori kadar kalori harcatıyor. Günümüzde birçok spor yönteminin önüne geçen dans ile zayıflama yöntemi sizi hem eğlendiriyor hem tabiri caizse terletiyor. Dans fırsatı ile fazlalıklarınız yok olup gidiyor.
Kilo vermek aslında zorlu bir süreç olsa da bunu eğlenceli hale getirmek sizin elinizde. Dans etmek için fiziksel olarak yüksek enerji sarf ettiğiniz için kaloriler bir bir uçup gitmektedir. Son zamanlarda dans kursu fırsatlarının yanı sıra birçok spor salonu da dersleri arasına dans fırsatlarını dahil etmiştir. Çünkü yaklaşık olarak 1 saat yapacağınız dans ile ortalama 300 ile 600 arası kalori harcamanız mümkün. Üstelik sadece kalori harcamakla kalmıyor, vücudunuzu esnekleştiriyor, sıkı ve diri bir bedene sahip oluyorsunuz. Metabolizmayı da hızlandıran dans dersleri arasında en çok tercih edilenler: Salsa, Zumba, Hip Hop, Oryantal ve GO- GO dansıdır.

Kökü Küba’ya dayanan salsa dansının hareketli ve dinamik müziği ile özgün, belirli bir koreografisi bulunmayan özelliği ile özgürce dans edecek ve fazlalıklarınızdan kurtulabileceksiniz. Latin dans grubuna dahil olan bu dansı, salsa ayakkabıları ve salsanın tamamlayıcı aksesuarları ile yapmanız hem dansın ruhunu hissetmenizi hem de kendinizi müziğin ritmine daha kolay bırakmanızı sağlamış olur.

Dans kursu fırsatlarından bir diğeri de zumba dansıdır. Popülerliğini yeni kazanan ve günümüzde tüm dünyaca bilinen zumba sayesinde formda kalacaksınız. Zumbanın amacı dans ederek vücuda canlılık kazandırmak ve fit bir görünüme sahip olmanızı sağlamaktır. Tüm negatif enerjinizi bu dans esnasında atacak ve yerine pozitif enerji ile dolacağınız için mutluluğunuz artacaktır. Zumba bünyesinde birçok dansın figürlerini barındırdığı için bu dansı yapmaya başladığınızda diğer danslar artık sizin için oldukça kolay gelecektir. Zumba sayesinde ritim ve tempo tutma yeteneğiniz gelişecek, bu sayede diğer danslara uyumunuz kolaylaşacaktır.

Dans ederek zayıflamaya ne dersin?

Tüm dans türleri arasında en dinamiği olan Hip Hop ellerin ve kolların serbestçe kullanıldığı oldukça hareketli bir danstır. Zenci kökenli bir dans türü olan Hip Hop sayesinde hem formda kalabilir hem de içinizdeki tüm duyguları bu dans ile anlatabilirsiniz.

Dünyanın bilinen en eski dans türlerinden biri olan oryantal, kıvrak hareketleri ve göbek figürleri ile karın kaslarını birçok spordan daha fazla çalıştırır. Bedenin esnekliğini arttıran oryantal sayesinde karın, bacak, bel ve boyun kasları çalışır. Bu da sizi zayıf bir beden yolunda ilerlemenizi sağlar.

60’lı yıllarda ortaya çıkan ve tüm dünyaya yayılan bir dans türü olan GO-GO dansı, sizi fiziksel açıdan mükemmel bir görünüme ulaştırır. Kalça ve göğüs bölgelerini sıkılaştıran figürler içeren GO-GO dansı düzenli yapıldığı takdirde bel bölgesinde de incelmelere neden olur.

Belli başlı dans gruplarından birini seçerek sizde isteğiniz görünüme zevkli bir şekilde ulaşabilirsiniz. Tek yapmanız gerek dans etmek. Durmayın! Haydi zayıf bir beden için dans edin…