Çocuklar İçin Önerilen 10 Film

tarafından Blog Adresi
85 Görüntüleme

Evde zaman geçirirken sıkılan çocuklar için önerilen 10 film arasından seçim yapmanız daha kaliteli vakit geçirmenize neden olur. Çocuklarınızın eğitici yönlerini almasını sağlarken aynı zamanda eğlenmelerine da katkıda bulunmanız söz konusu olacaktır. Aile ile birlikte vakit geçirme olanağı sunması da bir başka etkisi şeklinde sayılabilir. Anne ve babaların seçim konusunda çocuklarına destek sağlaması adına filmlerin içerik ve konularına hakim olması önemlidir. Bu sayede yönlendirme yaparken seçimi çocuklarına bırakma şansı da sunmaları mümkün hale gelir.

Çocuklar İçin Önerilen 10 Film
Çocuklar İçin Önerilen 10 Film

Zootropolis

Korona günlerinde insanların eve kapanır durumda olması filmlerin daha çok izlenmesine neden oldu. Çocuklar için önerilen 10 film arasında yer alanların başında da Zootropolis gelir. Teknolojik aletleri kullanabilen hayvanların olduğu bir dünyada geçen olayları izlemek polisiye merakı olan çocuklarınızın dikkatini çekebilir. Boyron Howard yapımı olan filmde teknolojiyle arası oldukça iyi olan hayvanların yaşadıkları şehirde yaşanan bir olayı çözmek için neler yapabileceğine yer veriliyor. Eğlenceli ve merak uyandıran yapısı çocukların beğenisini kazanıyor.

Kung Fu Panda 3

Seri şeklinde film izlemek de uzun süre evde kalmanız gerektiğinde çocuklarınızın zamanını kaliteli geçirmesine olanak tanıyan bir seçenek olabilir. Serinin son filmi olan Kung Fu Panda 3 en az diğer yapımlar kadar eğlenceli ve başarılıdır. Pando Po’nun başından geçenlere değinen serinin bu filminde pandaların eğitilmesi sorunu ortaya çıkıyor. Kötü karakter Kain Çin’deki tüm kung fu üstadlarını yenmeye başlayınca yardım kaçınılmaz oluyor. Panda Po bu durum karşısında sakar pandaları eğitmek ve kung fu öğretmek zorunda kalıyor. Bu pandaların sayısının onlarca olması da eğlenceli anların yaşanmasına neden oluyor.

İyi Dinozor

Dinozorların ortadan kaybolmasına neden olan bir göktaşı dünyaya uğramasaydı dünya üzerinde yaşamlarına devam eden dinozorlar olabilirdi. Bu varsayımdan yola çıkan yapımcılar İyi Dinozor yapımını ele alıyor. Bir çocuk ve dinozorun arasında gelişen sıcak bir dostluğu anlatan yapım çocuklarınızın hayvanlara ve oyuncak dinozorlarına bakış açısını değiştiriyor.

Frozen

Birinci ve ikinci yapımı ile Elsa serisinin sevilenlerinden olan yapımda yine farklı konular ele alınıyor. Elsa’nın sahip olduğu büyülü güçlerin doğduğundan beri var olması bunun nedenini sorgulamasını sağlıyor. Bunun için de Erindel dışında bulunan gizli bir ormana yolculuk yapması gerekiyor. Yolculuk boyunca neden bu şekilde doğduğunu arayan Elsa geçmişi ve daha önce yaşadıkları ile yüzleşmek durumunda kalıyor. Oldukça keyifli bir seri olan Frozen görsel bir şölen sunuyor.

Ratatouille

Yemek yemeyi seven bir farenin varlığı birçok animasyon ve çizgi filmde kaçınılmaz bir gerçektir. Fare Remy başrollerinde olduğu yapımda hem yemek yemeyi hem de yapmayı çok seven yapısı ile dikkatleri üzerine topluyor. Farkında olmadan Paris’te oldukça meşhur bir restoranın kanalizasyon sisteminde kendini bulunca işler eğlenceli bir hal almaya başlıyor. Çöpçü ile arkadaşlık kurması farklı yemeklerin ortaya çıkmasına ve farenin şef olma yolunda ilerlemesine neden oluyor. Yemek ve mutfak merakı olan çocuklar için doğru bir tercih olabilir.

Sevimli Canavarlar

Canavarların yaşadığı gizemli bir dünyada yaşamak zorunda kalan canavarların insanlara muhtaç olmaları farklı bir durumun içine düşmelerine neden olur. İnsanların çığlıkları olmadan yaşamayan bu canavarlar sürekli insan avına çıkmak zorunda kalırlar. Amaçları sadece korkutmak ve çığlık atmalarına neden olmaktır. Bu dünyaya bir gün küçük bir kız çocuğu geldiğinde işler umduklarından daha farklı bir şekle bürünmeye başlar.

Çocuklar İçin Önerilen 10 Film
Çocuklar İçin Önerilen 10 Film

Big Hero 6

Robotlar tasarlayan başarılı tasarımcı Hiro Hamada kendini anlamlandıramadığı bir şekilde suç örgütünün içinde bulur. Örgütün yapmak istediği tehlikeli işler karşısında oldukça şaşıran Hamada bunu engellemek zorunda kalacağının farkında değildir. San Fransokyo’yı tamamen ortadan kaldırmak istemeleri bir gönüllüler ordusu kurulmasına neden olur. Bu orduya arkadaşı Baymax ile birlikte katılan Hamada gönüllülere yardım ederek kentin yok olmasını engellemeye çalışmak ister. Yılın en iyi animasyon yapımlarından olduğunu düşünen film eleştirmenlerinin sayısı oldukça fazladır.

Dolittle

Hayvanlarla anlaşan veteriner olması oldukça normal sayılırken konuşabilen bir veteriner olması farklı bir dünyanın kapısının açılmasına neden olur. Karısını seneler önce kaybeden Doliitle o günden sonra hayatla bağlantılarını kesmiştir. İngiltere kraliçesinin hasta olduğunu duyan veteriner konuştuğu havyan arkadaşları ile yardımcı olmak için yola çıkar. Elinden gelen yardımı yapmak isteyen Doliitle için bu durum sandığından da zor olabilir.

Alaaddin

Dünyanın en ünlü çizgi film karakterlerinden olan Alaaddin’in yeniden çekilmesi fikri ile ortaya çıkmış bir yapımdır. Hem yetişkinler hem de çocuklar için uygun bir yapım olmasına neden olan yönü ise müzikal ve fantastik öğeler ile birlikte çekilmiş olmasıdır. Farklı oyunlar ve oyunculuklar sergilenmesi de yıllardır bilinen yapımın daha değişik bir yönüyle izlenmesine olanak tanıyor. Sihirli lamba ve Alaaddin hikayesini yeniden Will Smith farkı ile izlemek mümkün oluyor.

Mr. Peabody ve Sherman

Oldukça yetenekli bir köpeğin başından geçenlere tanık olma imkanı sunan bir yapımdır. Peabody kaşif yönü ağır basan bir köpektir. Aynı zamanda farklı şeyler icat eden ve gurme yönü olan bir köpek olarak yaşarken Olimpiyat madalyası da alır. Bir insanı evlat olarak edinmesi sonucunda zaman makinesi içinde yolculukları başlamış olur. Birbirinden farklı olaylar ve kişilerle yolculuklar yapmaya başlarlar.

İlgili Makaleler

Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.