Burçlara Göre Ayakkabı Seçimi Nasıl Olmalı?

566

İçinde en rahat hissettiğin ayakkabıyı seçerken, burcunun da etkisinde kaldığını söylesek? Evet evet yaşadığın hemen her şeyde olduğu gibi ayakkabı seçerken de burçların etkisinde kalıyorsun. Peki senin burcun hangi ayakkabıyı seviyor. Gelin hep beraber bakalım.

Koç Burcu: Burçların en lider ruhlulardan bir tanesi olan koç, aynı zamanda hareket etmeden yaşayamayanlardan. Hareketi renklerle birleştiren ve özellikle spor ayakkabılardan ayrılamayan koçlara en çok renkli spor ayakkabılar yakışıyor.

Boğa Burcu: Yemek kadar gezmeyi de seven boğalar aynı zamanda seksi görünmeyi de ihmal etmezler. Platform topuklu ayakkabılar boğalara hem çok yakışır, hem de içinde adeta birer tanrıça gibidirler.

İkizler Burcu: Rahatına düşkün ikizleri anlamak çok güç olsa da ayakkabıları eminim onları çok iyi anlıyorlar. Rahat ve şık bağcıklı sandalet modelleri ikizlerin vazgeçilmezi.

Yengeç Burcu: Duygusal ve romantizmin adeta ikinci başkenti olan yengeçler aynı zamanda çok da zariftirler. Ayakkabı seçimleri bu zarafetin en belirgin parçaları. İnce bantlı topuklu zarif ve şık ayakkabılar yengeçleri adeta bulutların üzerine çıkarır.

Aslan Burcu: Her yerde ben buradayım diyen aslanlar, tüm bakışları üzerlerinde hissetmeye bayılırlar. Bu nedenle gösterişli ve cesur ayakkabılar için yaratılmışlardır. Taşlı, parlak, tüylü, en yüksek topuklu…vb.

Başak Burcu: Detaylardan başını kaldıramayan başaklar, ayakkabı seçerken de aynı hassasiyetlerini sürdürürler. O kadar çok detaylarda boğulurlar ki en sonunda klasik ayakkabı ile noktayı koyarlar. Şaka bir yana klasik ayakkabılar onlara çok yakışıyor.

Terazi Burcu: Her tarafından zarafet akan ancak rahatlığından ödün vermeyen teraziler için rahat olan her ayakkabı giyilebilir. Hatta postallar onlar için biçilmiş kaftan.

Akrep Burcu: Cazibenin merkezi akrep burçları için bir ayakkabıda en önemli detay seksiliği. Bu nedenle gösterişli ayakkabılar akrep burçlarının vazgeçilmezidir. Özellikle diz üstü çizmeler, parlak ve yüksek topuklu ayakkabılar ayrılmaz parçaları gibidir.

Yay Burcu: Gergin ama bir o kadar eğlenceli olan yaylar ise renkli ve rahat modeller peşinde koşarlar. Belki de gerginliklerini rahat ayakkabılar azaltıyordur kim bilir?

Oğlak Burcu: İnatçı oğlaklar için hem rahatlık hem de şıklık çok önemlidir. Bu nedenle rahat klasik modeller tam oğlak burçlarına göredir. Özellikle kalın topuklu klasik modeller gardıroplarının vazgeçilmez unsurlarıdır.

Kova Burcu: Hayal et giy felsefesini hayatına entegre etmiş bir burç olan kovalar için ne söylesek az. Uç noktaları kendilerinde birleştirip sokağa çıkıveren kovaları, bir ayağında bot, diğerinde özel tasarım topuklularla görmek hiç de şaşırtıcı olmaz.

Balık Burcu: Duygusal ve romantizmin ikinci başkenti yengeçlerdi. Çünkü ilk başkent balıklar. Her ne kadar balıklara romantik desek de ayakkabılarında rahatlığı en çok tercih eden burç balık burçlarıdır. Genellikle vazgeçilmezleri kısa topuklu modellerdir.