Bayanlar İçin Abiye Elbise Seçimi

tarafından Blog Adresi
213 Görüntüleme

Bayanlar için iyi seçilmiş abiye elbise, vücudunuzdaki kusurları kapatarak kendinizi daha güzel hissetmenizi sağlayabilir. Vücudunu tanıyan bayanlar için abiye seçimi oldukça kolaydır. Bir çok tarzda abiye elbise bulunmaktadır. Fakat bunların hepsi her vücut tipine göre uygun olmamaktadır. Vücut yapınızı göz önüne alıp seçmiş olduğunuz abiye elbise hatlarınızı orantılı gösterir ve etraftaki gözleri saklamak istediğiniz bölgelerden uzaklaştırır.

En Bilinen Vücut Tiplerine Göre Abiye Modelleri

Kimi bayan kilo veremediğinden şikayetçiyken, kimi bayan da kilo alamadığından şikayetçidir. Kimisi göğüslerinin büyük olduğundan kimisi de küçük olduğundan dert yanmaktadır. Sizlerde vücut tipinizi bilirseniz doğru abiye tercihleri yaparak gecenin yıldızı olabilirsiniz. Aşağıda en bilinen vücut tipleri paylaşılmıştır.

  • Kum saati vücut tipi
  • Armut vücut tipi
  • Dikdörtgen vücut tipi
  • Elma vücut tipi

Söz konusu bayanlar için abiye elbise seçimi olduğunda en önemli nokta vücut tipidir. Vücudunuzda kusurlarınız varsa doğru abiye elbise seçimi ile bu kusurları kapatarak avantajlı hale getirmek mümkün.

Bayanlar İçin Abiye Elbise Seçimi
Bayanlar İçin Abiye Elbise Seçimi

Kum Saati Vücut Tipi

Kum saati vücut tipinin belirgin özelliği iri göğüsler ve kalçalar ve ince beldir. Eğer vücut tipiniz bu ise belinizin inceliğini daha da ortaya çıkaran balık model abiye elbise seçimleri yapabilirsiniz. Balık model seçimlerinizde de düz renk seçmenizde fayda var. Aksi halde karmaşık desen veya renkler basen bölgenizi olduğundan geniş gösterebilir.

Armut Vücut Tipi

Armut vücut tipinin belirgin özelliği dar omuzlar, küçük göğüsler, iri kalçalardır. Bu vücut tipi üst bedeni ortaya çıkaracak modeller seçmelidir. Omuzların açık olduğu straplez modeller ya da halter yaka abiye elbise seçimleri yapılabilir. Kraliyet tipi yada a tipi abiye modelleri uygundur.

Dikdörtgen Vücut Tipi

Kıvrımları az Geniş omuzlar, oyuntusu olmayan bel, dar kalçalar belirgin özelliğidir. Kalçayı dolgun gösterecek asimetrik eteğe sahip abiye elbiseler seçilebilir. Üst kısımda ise degaje yaka ya da kalp yaka seçimi yapılabilir.

Elma Vücut Tipi

Bu vücut tipinin belirgin özelliği belin kalın olması, boynun kalın ve kısa olması, dar kalçalar ve büyük göğüslerdir. Özellikle v yaka abiye modelleri en çok tercih edilebilecek modellerdir.

İlgili Makaleler

Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.