Apple mac dizüstü bilgisayar hakkında bilinmesi gerekenler

754

Apple, teknoloji alanında bilgisayar yazılımları tasarlayan, cep telefonları ve bilgisayarlar geliştiren dünyada önemli bir yeri olan bir Amerikan şirketidir. Apple teknoloji alanında fark yaratan lider markalardan biridir. Apple Mac, Iphone, iPad, iPod, Watch ve bunlara ait aksesuarlar üretir ve kullanıcılara sunar. Apple ilk çıktığı andan itibaren teknoloji alanında oldukça önemli bir yerde durmaktadır. Apple, büyük bir çoğunluğun ellerinden düşmeyen cep telefonlarıyla olduğu kadar dizüstü bilgisayarlarıyla da fark yaratmaktadır.

MacOS İşletim Sistemi
Dizüstü bilgisayarların özelliklerine baktığımız da ilk olarak işletim sistemindeki farkı bilmeliyiz.

Apple dizüstü bilgisayarlarında Windows yerine MacOS işletim sistemini kullanır. Mac’in her ürününde bu işletim sistemi mevcuttur. Apple ürünlerini diğer markalardan ayıran en önemli özelliğidir. Apple dizüstü bilgisayarlar oldukça güvenlidir bu sayede cihazlara kolay kolay virüs bulaşmaz. Apple Dizüstü bilgisayarlar diğer bilgisayarlara nazaran hızlarını çok daha uzun bir süre korurlar ve kolay kolay yavaşlamaz. Böylece bu bilgisayarlar daha uzun ömürlü ve daha kullanışlıdır. Aynı zaman da Apple dizüstü bilgisayarlara Windows işletim sistemini de kurabilme avantajınız yer alıyor.

Sessiz Çalışma
Yeni nesil Apple dizüstü bilgisayarlardan Macbook, fansız olarak çalışır ve çalışırken neredeyse hiç ses çıkartmaz. Apple dizüstü bilgisayarlar, çalışırken 5 watt güç kullanan işlemciye sahip olduğu için çalışırken çıkarttığı ısı oldukça az, bunlar sayesinde ise yeni nesil Apple dizüstü bilgisayarlarda fana ihtiyaç kalmıyor.

Yüksek kapasiteli depolama alanı
Yüksek depolama alanı, yüksek performans açısından oldukça önemlidir. Apple ise yüksek kapasiteli depolama alanı konusunda da oldukça iyi bir özellik sunuyor. Apple dizüstü bilgisayarlar depolama alanı bakımından oldukça etkileyici bir kapasiteye sahiptir. Macbooklar, 16 GB 1866 MHz LPDDR3 tümleşik bellek ve 512 GB’a kadar SSD depolama alanı ile oldukça yüksek performanslı dizüstü bilgisayarlardır.

%30 daha uzun pil ömrü
Apple dizüstü bilgisayarların diğer bir özelliği de pil ömrü konusunda kendini gösterir. Macbook’lar standart teknolojisinin aksine bize %30 daha fazla pil ömrü sunar. Böylece bütün gün dayanabilen pil ömrüyle daha fazla kullanıcı memnuniyeti elde eder.

Hafif ve şık tasarım
Oldukça şık tasarlanmış olan Apple dizüstü bilgisayarlar, olağanüstü görüntü kalitesiyle de farkını gösteren tasarıma sahipler. Özellikle yeni nesil Macbook’lar oldukça ince ve hafif olmasıyla dikkat çekiyor. Dizüstü bilgisayarını yanından ayırmayanlar için şüphesiz ki çok önemli özelliklerden birisi de hafiflik ve Apple dizüstü bilgisayarlar, hafifliğiyle de kendini öne çıkarıyor.

Klavye rahatlığı
Dizüstü bilgisayarların şüphesiz ki en temel parçalarından bir tanesi de klavyeleri. Rahat ve hassas bir şekilde yazı yazabilme keyfi, Apple dizüstü bilgisayarların kendini gösteren harika bir özelliği daha.

Yeni nesil Macbook, klavyelerinde kullanılan kelebek tipi mekanizma ile daha fazla konfor ve duyarlılık sağlanıyor ve böylece yazı yazmak çok keyifli bir deneyime dönüşüyor. Bu yeni kelebek tipi tasarım ile bir tuşa bastığımız an o tuş aşağı inerek kesin bir şekilde geri yerine zıplıyor ve yazı yazmak aynı zamanda bir keyif halini alıyor.