Alyans Seçiminde Püf Noktalar

Bu yazımızda Alyans Seçiminde Püf Noktalar sizler için inceledik

169

Aşk, yıldızları kucaklayan bir duygudur, aşk gerçekliğin rüyayı aştığı zamandır. Öyle ki evet demeden alyans takmak mümkün olmamaktadır. Rüyanızda bulduğunuz prens veya prensesi bir düğünün sadece en önemli detayından yoksun bırakmak yanlış sayılmaktadır. Alyanslar! Yüzükler, bir memento ve aşkın maddi sembolü olarak kalır ve günlük yaşamda size eşlik etmektedir. Alyanslarınızda size ömür boyu bir mutluluk vermek için, yüzük almanın en önemli ipuçları sunulmaktadır.

Alyans Sembolü

Nikah yüzükleri iki kişinin sevgisini ve sadakatini sembolize eder. Ancak, alyansların yuvarlak şekli de çok özel bir anlama sahiptir. Alyanslar sonsuzluğu sembolize ederler. Nikah yüzüğü sağ elin parmağına takılıyor, ancak birçok batılı ülkelerde sol elin parmağına takılmaktadır. Mısırlılar ve Romalılar, sol halka parmağı boyunca kan dolaşımının doğrudan kalbe ulaştığını ve böylece sevileceğini düşünmektedirler. Hangi yüzük parmağı olursa olsun, nikah yüzüğü sizin için doğru olanı bulmaktır. Burada birçok faktör rol oynar malzeme, şekil ve boyut gibidir.

Alyans Seçimi

Tabii ki sağlam bir ilişkiye sahip olmak için sağlam bir malzemeye ihtiyaç duyulmaktadır. Alyanslarınızı ömür boyu kullanmak istediğiniz için, kıymetli bir metal seçmek en iyisidir. Alyans 18 ayar altın, 950 platin veya biraz daha ucuz 14 karat altın için en uygunudur. Sarı ve beyaz altının yanı sıra platin seçimine ek olarak, elmaslar veya safirlerle çeşitli eğlenceli kombinasyonlar ve yaratımlarınız olmalıdır. Tüm malzeme ve desen çeşitlerini görmek için yüksek kaliteli alyanslara göz atılmaktadır. Mükemmel alyans seçmenize yardımcı olmak için, doğru alyansı bulmak için en iyi ipuçları bir araya getirilmektedir.

Evlilikte Alyansın Yeri

Düğünden yaklaşık dört ay önce alyans aramaya başlamalısınız. Doğru alyansı bulmak sizin elinizdedir. Kemerli veya düz hafif kavisli alyans takmak daha rahat olmaktadır. Sadece dikişsiz alyanslar kolayca işlenebilir. Bir yüzük almak ortak bir karardır ancak tüm bireysel alyanslar birleştirilebilir. Klasik veya benzersiz tasarım? Cesur süslemelere dikkat edilmeli ve 20 yıl sonra size hitap edecek klasik bir tasarım seçmekte mümkündür. Evliliğin temel nitelikleri birlik ve uyumluluk olduğu için. Harika bir evliliğin başlangıcı alyans seçiminizle başlamaktadır. Evlilikte seçilen alyanslar da taş seçimi de çok önemlidir.