Bollywood sineması denilince akla gelen en kült isimlerden bir tanesi şüphesiz Aamir Khan’dır. Eleştirel olduğu kadar, öğretici ve bir o kadar da etkileyici senaryolar ile sadece Hindistan sınırları ile kalmayıp tüm dünyanın izlediği yönetmen ve oyuncular arasına adını yıllardır ilmek ilmek yazdırmış bir sanatçı olan Aamir Khan 2018 yılında sevenlerinin karşısına yeni bir film ile çıkacağını duyurmuştu. Filmin çekimleri tamamlandıktan sonra fragmanı takipçilerin beğenisine sunuldu. Aamir Khan yeni filmi için yine farklı bir Hindistan sunacağının mesajlarını çok net şekilde vermiş görünüyor.

Thugs of Hindistan Oyuncuları

Geçen sene sevenlerinin karşısına Superstar filmi ile geçmiş ve yine tam not almış olan yönetmen genel anlamda filmlerinde hem oyuncu, hem senarist hem de yönetmen olmayı seçiyor. 2018 filmi için aynı yoldan ilerlemediği isim listelerinden kolaylıkla anlaşılıyor. Thugs of Hindistan adı ile ilan edilen filmin çevirisi Hindistan Efsanesi olarak yapıldı. Bollywood sinemasının şuana kadar ki en yüksek bütçeli filmi olması açısından da merak uyandıran filmin başrolünde yine Aamir Khan rol alıyor. Aamir Khan yeni filmleri söz konusu olduğunda kendi üzerine bir şeyler eklemeden seyirci ile buluşmayı sevmeyen bir sanatçı olduğundan yine seyirciler tarafından bambaşka bir rol ve etki bekleniyor. Sanatçıya başrol konusunda Black, Pink gibi filmler ile kendini kanıtlamış oyunculardan olan Amitabh Bachchan eşlik ediyor. Ayrıca filmde Katrina Kaif, Abdul Quadir Amin, Fatma Sana Shaikh gibi değerli oyuncular da rol alıyor. Yönetmen koltuğunda ise yine beraber çalışmayı sevdiği yönetmenlerden Vijay Krishna Acharya bulunuyor.

Thugs of Hindistan Konusu

Ülkemizde 30 Kasım 2018’te vizyona girmesi beklenen filmin türü aksiyon ve macera olarak bildirildi. Fragmanda filmle alakalı detayların fazlaca bildirilmemesi Aamir Khan filminin daha da merak edilmesine neden oldu. Filmde Firangi karakterini canlandıran Aamir Khan karakterin tarihi, mistik ve aşk dolu hikayesini seyirci ile buluşturmaya hazırlandığını sevenleri ile paylaştı. Filmde 1830 yıllarında Hindistan’daki imparatorluğu sarıp sarmalayan dolandırıcılar ve yalancılara karşı savaş verecek olan bir Firangi izleneceğini de bildirdi. Senaryosunda da Aamir Khan dokunuşları olan film merakla beklenen filmler listesine adını yazdırdı.

Filmin Bütçesi ve Yorumlar

Film Bollywood tarihinin en yüksek bütçeli filmi olması nedeniyle kendi ülkesinde de ayrı bir merak ve takip konusu olurken yorumlar oldukça olumlu bir yön izledi.