2021 Düğün Konseptleri

tarafından Blog Adresi
83 Görüntüleme

2021 düğün konseptleri konusunda son yılların düğün trendlerinden bahsederken 3 ana unsurun göze çarptığını söyleyebiliriz. Söz konusu 3 ana unsur ise sadelik, doğallık ve eğlence, Özellikle düğün mekanları doğadan esinlenerek gereksiz şatafattan kaçınıyor ve oldukça sade süslemeler yapıyor. Bu duruma doğru orantıda seçilen gelinlikler ve davetiyelerle de tam bir uyum içerisinde gerçekleşen sade düğünler, 2020 yılının en çok tercih edilen konseptleri arasında.

Bahçe ve Kumsal Düğünleri

Sade düğünlere ilginin artması bahçe ve kumsal düğünlerini öne çıkarıyor. Bu konuda yeni evlenecek çiftlerin resmiyetin ve gereksiz şatafatın hâkim olduğu düğün konseptlerinden uzaklaştığını söyleyebiliriz. Bu durumun yerine bir evin ya da villanın bahçesindeymiş hissi yaratan düğün konseptleri 2020 yılının en çok tercih edilen konseptlerindendir. Aynı zamanda bahçe konseptine paralellik gösteren kumsal konsepti de çokça tercih edilen düğün konseptleri arasında. Özellikle ünlü isimlerin kumsal konseptini seçmesi söz konusu mekanlara da ilginin artmasına sebep oluyor.

2021 Düğün Konseptleri
2021 Düğün Konseptleri

Masalsı Düğün Konseptleri

Sade düğünler her ne kadar 2021 düğün konseptleri arasında popülerleşse de ihtişamlı düğün konseptlerine ilginin devam ettiğini de söyleyebiliriz. Bu konuda masalsı düğün taraftarı olan çiftler, kapalı mekanlarda tavandan sarkan çiçekler, LED ışıklar, ışıltılı yollar gibi göz kamaştırıcı unsurları seçiyor. Aynı zamanda masalsı düğün konseptlerinde minimal masa süsleri, sade gelinlikler, siyah ve beyaz renginin hâkim olduğu masa örtüleri ve süslemelerde sıklıkla kullanılıyor.

Kişiselleştirilmiş Düğün Konseptleri

2020 düğünlerinde görmeye alıştığımız konseptler yerine çiftlere özel kişiselleştirilmiş konseptler öne çıkıyor. Bu konuda çiftlerin baş harflerinden oluşan davetiyeler, masa örtüleri ve çeşitli süslemeler kişiselleştirilmiş düğün konseptlerinde sıklıkla kullanılıyor. Bunların yanı sıra çiftler için özel anlam ifade eden ne varsa mekânın çeşitli yerlerinde bunlara yer veriliyor.

2021 Düğün Konseptlerinde En Çok Tercih Edilen Düğün Mönüleri

2020 düğün konseptlerini incelediğimizde düğün mekanları ve konseptleri dışında yemek mönülerinin de değiştiğini görüyoruz.

2020 yılının trend mönüleri ise şöyle;

  • Vejetaryen Mönüler
  • Barbekü Odaklı Mönüler
  • Ana Yemekten Ziyade Ara ve Atıştırmalıkların Yoğun Olduğu Mönüler

2020 yılının düğünlerinde özellikle vejetaryen mönülerin tercih edildiğini söyleyebiliriz.

İlgili Makaleler

Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.