Pixar yapımı olan ve vizyona girdiği ülkelerde herkesin beğenisini kazanmış animasyon filmi olan Coco, gerek canlandırmaları gerekse grafikleri açısından tam şaheser diyebiliriz. Film çocuklara yönelik olsa da yetişkinleri de ekrana kilitleyecek nitelikte bir içeriğe sahip. Hadi şimdi hep birlikte filmin konusunu öğrenelim.

Filmin başkahramanı Miguel adında 12 yaşında bir çocuk. Miguel Ernesto de la Cruz’un çok büyük hayranıdır ve sürekli Ernesto’nun şarkılarını dinlemektedir. Çok iyi gitarist olan Ernesto uzun zaman önce ölmüştür. Miguel onu göremediği için üzülmektedir. Miguel’in hayatı şans eseri Ernesto’nun gitarını bulmasıyla birlikte değişecektir. Hiçbir şeyden habersiz bulduğu gitarı çalmaya başlayan Miguel aniden kendini ölüler şehrinde bulur ve yeni maceralara yelken açmaya başlar.

Ölüler şehrinden çıkmaya çalışan Miguel’in karşılaşacağı isim Hector’dur. Hector düzenbaz bir karakterdir ancak Miguel Hector ile birlikte ailesinin geçmişinin arkasındaki gerçek hikayeyi bulmak için bilmedikleri maceralara atılır. Miguel’in öğrenmek istediği gerçek ailesinin geçmişten beri müziğe sıcak bakmamasıdır. Bu konuda hakkında bilgiler edinmek isteyen Miguel’i birçok yeni macera beklemektedir.

Çocuklarınızla iyi zaman geçirmek istiyorsanız bu film tam size göre. Birkaç saat mutlu ve neşeli zaman geçirmek hepinize mutluluk verecektir. Coco’nun bu yıl en iyi animasyon film ödülünü alması ne kadar kaliteli bir film olduğunu gözler önüne serdi. Bizim Coco’ya puanımız 10 üzerinden 10. İyi seyirler.