2018 Erkek Modası

843

2018 yılında kadınlar tarz konusunda geride bırakacak esintiler, erkek modasında karşımıza çıkıyor. Her zaman moda denilince akla ilk olarak kadınlar gelse de, erkek modasının da artık hayatın bir parçası olduğu gerçek. Artık erkekler de en az kadınlar kadar kendilerine bakıyor ve giyimlerine dikkat ediyor. Modern dünyanın etkileri moda akımlarını ardı ardına getiriyor ve herkesin hayatına giriyor.

2017 ve 2018 yılını kapsayan moda trendlerinde erkeklerin artık daha feminen ve daha çarpıcı kıyafetler tercih ettiği gözlemleniyor. Siyah, gri ve mat tonları erkeklerin hayatının tam ortasına koyan moda akımını baltalayacak, canlı renkleri de yelpazesinde barındıran kıyafetler erkek modasına yeni bir soluk getirecek gibi.

Bu yıl ve gelecek yıllarda erkeksi olduğu kadar çekici ve bir o kadar da sevimli kombin örnekleri aşağıda verilmiştir.

Dikkatler Üzerinizde Olsun

Artık sıradan giyinmekten sıkılan genç ruhlu beyler için çiçek modelli ve deseni bol kıyafetler revaçta. İlgi çekici ve sıra dışı ruhunuzu yansıtan bu tarz parçalarla tüm gözler üzerinizde olacak. Unutmayın ki fark yaratanlar her zaman 1-0 öndedir.

Kışın kabanlarınızda kürk yaka tercih edebilirsiniz. Bu tarz bir seçim size özgüvenli kendini bilen biri havası verecektir.

Bana Küçük Değişiklikler Yeter Diyenlere

Çok göze batmayayım benim varlığım yeter diyorsanız her zamanki kıyafetlerinizde ufak tefek renk değişiklikleri yapabilirsiniz. Bu yılın gözde rengi metali kravat, ceket veya aksesuarlarınızda da kullanarak istediğiniz şıklığı yakalayabilirsiniz.

Her Zaman Şık ve Rahat Olun

Şıklık maratonu sadece iş ortamlarında, partilerde değil, sokakta hatta evde de devam ediyor. Daha salaş kıyafetleri şık bir şekilde kombinlemenin yollarında şu yolları izleyebilirsiniz. Artık kıyafet ve aksesuarlarda yazı modası yaygın. Genç, yaşlı fark etmiyor. Her yaştan ve her kesimden erkeğe hitap eden çanta, aksesuar, kazak, bere, tişört aklınıza ne gelirse yazılı parçalar sizi daha zinde gösterecek ve de şıklığınızı tamamlamış olacaksınız. Desenli kıyafetleri günlük seçimlerinize de dahil edebilirsiniz.

2018 erkek modası

Elbette Saçları Unutmadık

Saçların görüntüsü şıklığınızı tamamlayan yegane unsur. Bu yılda asimetrik kesim saç modelleri ön planda olacak. Bir erkeğin karizmatik ve seksi bir görüntü elde etmesinin yarısı saç kesiminden geçer. Bu tür kesimleri ister geriye tarayın, ister yana, isterse dağınık kullanın, her durumda kabul görür bir yanı var. Tabi ki kıyafete ve yüz şeklinize uyduğu sürece.

Yuvarlak yüzlü erkeklerde, yana veya geriye taranmış saçlar onları daha basık gösterir. Dağınık ve yukarı taranmış salaş görünümlü saç şekilleri onlara yakışacaktır. Keskin yüz hatlarına sahip beyler yüzlerini daha yumuşak gösteren perçemli saç modellerini tercih edebilirler. Onlar için uygun olan tonlarda saçlarını boyatabilir, çarpıcı bir görünüm elde edebilirler. Oval yüzlere neredeyse tüm saç şekilleri gider yana taranmaması şartıyla.

Yüz güzelliğine güvenen erkekler yüzlerini kapatacak saç hareketlerinden uzak durmalıdır. Gözlerini ve dudaklarını ortaya çıkarmak isteyen erkekler de küçük makyaj dokunuşlarıyla çok abartmadan yüzlerini renklendirebilir.

Yüz ifadesini sert ve maskülen bir görünüme dönüştürmeyi düşünen erkekler, saçlarını sprey veya jöle tarzı sabitleyicilerle sivri uçlu saç şekilleri yaparak kullanabilirler.